Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
lt
En

Naujienos

Galutine ir neskundžiama nutartimi išspręstas ginčas dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro rašto panaikinimo

Galutine ir neskundžiama nutartimi išspręstas ginčas dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro rašto panaikinimo
2020-04-06

Administracinėje byloje pareiškėjas kėlė ginčą dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro rašto, pateikto atsakant į pareiškėjo 2018 m. birželio 15 d. kreipimąsi, teisėtumo ir prašė įpareigoti atsakovą atlikti administracinę procedūrą pagal minėtą kreipimąsi, t. y. atlikti tyrimą ir pakeisti istorinę išvadą dėl Jono Noreikos veiklos, o pakeistą išvadą paviešinti interneto svetainėje www.genocid.lt.

Ginčą pirmąja instancija išnagrinėjęs Vilniaus apygardos administracinis teismas pareiškėjo skundą atmetė. Išnagrinėjęs bylą apeliacine tvarka, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šį pirmosios instancijos teismo sprendimą paliko nepakeistą.

Įvertinęs pareiškėjo kreipimosi į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą turinį, jame nurodytų prašymų išraiškos formą bei pareiškėjo apeliaciniame skunde akcentuojamą šio prašymo tikslą (pareiškėjas apeliaciniame skunde nurodė, kad nors jo 2018 m. birželio 15 d. kreipimasis ir buvo surašytas klausiamąja forma bei išreiškė kritiką Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui dėl šios institucijos veiklos, jis negali būti laikomas prašymu dėl informacijos suteikimo todėl, kad šio dokumento rezoliucinėje dalyje yra nedviprasmiškai prašoma pakeisti centro parengtą dokumentą – „Istorinę išvadą dėl Jono Noreikos veiklos II pasaulinio karo metais), Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, kad pareiškėjo kreipimasis nėra susijęs su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro veikla, priskiriama viešajam administravimui. Apeliacinės instancijos teismas pripažino, kad pareiškėjo kreipimasis nelaikytinas nei skundu, nei prašymu Viešojo administravimo įstatymo prasme, todėl pareiškėjo teismui pateikto skundo reikalavimas dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro rašto, kuriuo atsakyta į pareiškėjo 2018 m. birželio 15 d. kreipimąsi, panaikinimo nenagrinėtinas teismų Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka, dėl ko ši bylos dalis nutraukta.

Kadangi pareiškėjo kreipimasis į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą nebuvo susijęs su centro veikla, priskiriama viešajam administravimui, teismas netenkino pareiškėjo reikalavimo įpareigoti centrą atlikti administracinę procedūrą pagal jo kreipimąsi ir jo prieduose esančius dokumentus.

Administracinės bylos Nr. eA-1768-624/2020.

Tel. (8 5) 279 1005
El. paštas: info@lvat.lt 

Darbo laikas
I-IV 8.00 – 17.00
V 8.00 – 15.45
Pietų pertrauka 12.00 – 12.45

Skundų ir prašymų priėmimo raštinėje laikas:

Pirmadienis 7.30 - 17.00
Antradienis 7.30 - 17.00
Trečiadienis 7.30 - 17.00
Ketvirtadienis 7.30 - 17.00
Penktadienis 8.00 - 15.45
Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda.

Naujienų prenumerata